21 kwietnia, 2024
baby shower

Baby shower to zwyczaj, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. ,,Baby” oznacza oczywiście dziecko, a słowo ,,shower”, czyli prysznic, nawiązuje do deszczu prezentów, jaki zalewa przyszłą mamę podczas tego wydarzenia. W Polsce baby shower doczekał się także własnej nazwy – ,,bociankowe” – jednak mimo to, ta oryginalna przyjęła się o wiele lepiej.

Dziś to już nie tylko modny zwyczaj zza granicy, a sposób na okazanie troski i wsparcia wyjątkowej dla nas kobiecie, która spodziewa się dziecka. Planując zakup prezentu, w tym elementu wyprawki dla przyszłej mamy, warto zadbać, by był on wyjątkowy.

Pamiętnik dziecka

Pamiętnik bądź album dedykowany maluszkowi będzie świetnym prezentem dla młodej mamy, a jednocześnie piękną pamiątką na lata. Przyszła mama będzie mogła uwieczniać ważne chwile w życiu swojego dziecka, wypełniając album zdjęciami, opisami i wzruszającymi momentami. Taki prezent to nie tylko zwykła książka – to zapis pięknej historii, ważnych chwil macierzyństwa i niezwykłych przeżyć zarówno mamy, jak i dziecka.

Ponadto w wielu przypadkach taki album można spersonalizować, aby nabrał on bardziej osobistego charakteru. Po kilku, a nawet kilkunastu latach taki pamiętnik może okazać się istną skarbnicą wspomnień, dzięki którym mama i dziecko będą mogli przenieść się w czasie do pierwszych wspólnych miesięcy tej pięknej relacji.

Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia, czyli tzw. rogal, to z pewnością bardzo przydatny gadżet dla każdej przyszłej mamy. Specjalne poduszki zapewniają bezpieczną pozycję dla dziecka i komfort dla karmiącej. Dzięki nim karmienie maluszka nie będzie wiązało się z bólem mięśni czy niewygodą, a stanie się rytuałem pełnym bliskości.

Taki rodzaj poduszek można dopasować do każdej mamy indywidualnie, aby jej kształt odpowiadał jej potrzebom. Co ważne, poduszka do karmienia może spełniać także dodatkowe funkcje – ułatwić ciężarnej mamie siedzenie i wypoczynek, a także pomóc w zachowaniu komfortowej pozycji podczas snu. Taki zakup warto wcześniej skonsultować z przyszłą mamą, aby odpowiednio dobrać jej rozmiar i kształt.

Zawieszka do smoczka lub gryzak

Zawieszki do smoczka i gryzaki – tych gadżetów nigdy za wiele w wyprawce dla przyszłej mamy! Praktyczne prezenty, które przydadzą się maluszkowi na co dzień, z pewnością wzbudzą wiele radości przyszłym rodzicom. Warto zadbać o to, by takie akcesoria wyróżniały się wysoką jakością i były wykonane z bezpiecznych dla dziecka surowców.

Dziś na rynku możemy spotkać dziecięce akcesoria wykonane z materiałów naturalnych, odpowiednich dla niemowląt i jednocześnie bardzo estetycznych. Drewno, naturalny kauczuk czy bawełna organiczna – to tylko niektóre propozycje od producentów gadżetów dla najmłodszych. Wśród licznych propozycji bezpiecznych i eleganckich akcesoriów na pewno znajdą się takie, które z pewnością spodobają się przyszłej mamie i będą przydatne w pierwszych miesiącach życia maluszka.

Kosz prezentowy dla mamy i maluszka

Szukając idealnego prezentu dla przyszłej mamy, warto – poza podejściem praktycznym – zadbać też o jej samopoczucie. Ciąża to niełatwy czas, a każda przyszła mama na pewno ucieszy się z prezentu, który zapewni jej odrobinę prawdziwej przyjemności. Ciekawym pomysłem może być kosz wypełniony smakowitościami i gadżetami, nawiązującymi do tego wyjątkowego czasu w jej życiu.

W Polsce jedną z firm specjalizujących się w koszach prezentowych premium, tworzonych z myślą o przyszłych rodzicach oraz dzieciach, jest Nobilia. Wśród tematycznych propozycji tej marki jest m.in. Kufer Familijny. W jego wnętrzu znajdują się wyborne słodkości, takie jak: tabliczka mlecznej czekolady z migdałami, czarna herbata z przyprawami oraz słoiczek konfitury figowej.

Całość dopełniają uroczy, pluszowy miś oraz girlanda w wybranym kolorze. Kolejną propozycją od marki Nobilia jest Kuferek Sweet Baby, który poza smakołykami dla mamy, jak karmelki, praliny czy hiszpański nugat, zawiera także mięciutki kocyk z motywem misia, dedykowany maluszkowi. Każdy zestaw można uzupełnić o personalizowany karnet z życzeniami.

Prezenty to nieodłączny element baby shower. Warto pamiętać jednak, że przyszła mama potrzebuje od najbliższych wsparcia nie tylko materialnego, ale także mentalnego. Szczera rozmowa, obecność czy chęć pomocy mogą okazać się najlepszym prezentem, jaki możemy jej podarować.

Dodaj komentarz